موسسه توسعه مفتخر است تا کنون میزبان 77 سازمان در دوره بلند مدت علم داده باشد

حوزه علم داده یا علوم داده (Data Science) تلفیق دو زمینه علوم کامپیوتر و علوم آماری است. از این جهت در افرادی که آمار مهندسی را آموخته باشند (مانند رشته‌های مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مدیریت، ریاضی و …) توانایی ورود به این حوزه را دارند. در این دوره سعی می شود که با ارائه تکنیک های آماری متنوع، زمینه لازم جهت فراگیری دانش آماری مورد نیاز فراهم گردد. بکارگیری این روش ها در نرم افزارهای تخصصی R و Python، پایه لازم در زمینه علوم کامپیوتری را ایجاد نموده و در نهایت استفاده از داده های واقعی در کاربردهای مختلف از جمله صنعت، ورزش، خدمات درمانی و غیره، می تواند به عنوان مقدمه ای جهت کسب دانش تخصصی در مسائل عملی تلقی گردد. همچنین، بهره مندی از این دانش می تواند افراد را جهت فعالیت در زمینه های تحقیقاتی و آکادمیک در داخل یا خارج از کشور به میزان قابل توجهی یاری نماید.  

شما میتوانید هم اکنون پیش ثبت نام کنید و از مشاوره ما بهره‌مند شوید:

0
تعداد دانشجویان دوره علم داده تا این لحظه

سوالات متداول دانشجویان در مورد دوره علم داده:

دوره تقریبا 120 ساعت آموزشی به همراه پروژه پایانی می باشد که در بازه 6 الی 7 ماه طی خواهد شد. در هر هفته یک جلسه تشکیل خواهد شد که مدت زمان هر جلسه 3 یا 4 ساعت خواهد بود.

پیش‌نیازی دوره علم داده، دانش آمار مهندسی می باشد که قبل از شروع دوره باید آن را مرور کرده باشید تا در کلاس به مشکل برخورد نکنید. همچنین اگر قبلا برنامه‌نویسی کار کرده باشید قطعا مفید خواهد بود اما اگر با فرآیند برنامه نویسی آشنا نیستید نیاز هست که حتما در خارج از ساعات کلاسی وقت بیشتر برای مرور مطالب و نوشتن کدهای کار شده در کلاس درسی اختصاص دهید.

بله گواهینامه مورد تایید وزارت علوم و با قابلیت ترجمه دریافت خواهید کرد.

در تمامی طول هفته کلاس ها برگزار می شوند. برای اطلاع از تقویم دقیق هر کد دوره علم داده می توانید اینجا را کلیک کنید.

در هر شرکت، سازمانی یا مجموعه ای که انبوهی از اطلاعات وجود داشته باشید این حوزه قابلیت استفاده دارد و فرقی ندارد که زمینه فعالیت مجموعه چیست. شما با یادگیری تکنیک های طراحی شده، می توانید تحلیل هایی که افراد دیگر قادر به استخراج آن نیستند را انجام دهید. به عنوان مثال به صورت سنتی و ساده، کارشناسان با نرم افرارهایی مانند اکسل سعی می کردند تحلیل انجام دهند. اما تحلیل های حرفه ای که بتوانند الگوهای مخفی و روند ها را در داده کشف کنند و منجر به بینش مدیریتی و تصمیم گیری شوند بدون علم به دانش آماری و برنامه نویسی امکان پذیر نیست. همچنین فرصت های کارآفرینی در حوزه های مختلف با علم داده نیز در ایران بسیار باز و موضوعی بکر است.

بله. در حال حاضر خلاء وجود متخصص داده هم در ایران و هم در خارج از ایران (به خصوص کانادا و آمریکا) وجود دارد و می توانید اپلای شغلی انجام دهید. البته در صورتیکه در ایران هم مدتی در این زمینه مشغول به کار شوید، برای اپلای شغلی بسیار می تواند کمک کننده باشد.

همچنین طبق توافق موسسه توسعه با مجموعه فرادرس و کاپریلا، 3 نفر از برترین دانشجویان کلاس های علم داده جهت استخدام در این مجموعه ها معرفی می شوند. علاوه بر این موسسه توسعه با سازمان های دیگری نیز برای این موضوع در ارتباط می باشد و فارغ التحصیلان خود را می تواند به آن ها جهت استخدام معرفی کند.

بله. فرصت های تحقیقاتی خیلی خوبی در این زمینه در دانشگاه های ایران و خارج وجود دارد و اساتید به این حوزه علاقمند می باشند. برای اپلای تحصیلی نیز، در صورتیکه استاد پذیرش دهنده مرتبط به علوم داده، متوجه شود که دانش علم داده و مهارت ها را فرا گرفته اید، می تواند اثر مثبتی در پذیرش شما داشته باشد. البته باید بدانید که اپلای تحصیلی مهارت های دیگری مانند کسب نمره خوب در زبان و … نیاز دارد.

بله. نرم افزارهایی نظیر R، Python و SQL تدریس می شوند. در واقع در تمام مدت، الگوریتم ها و تکنیک های علم داده با استفاده از این نرم افزار ها تدریس و پیاده سازی می شوند. دانشجویان همزمان در کلاس کد نویسی انجام می دهند و تکنیک های مختلف را آزمایش می کنند.

بله. در این دوره 11 مطالعه موردی (Data Science) از صنایع مختلف نظیر صنعت خودرو – ورزش – جوشکاری – خدمات شهری و فروشگاهی – تولید قطعات – خدمات درمانی – مارکتینگ و … وجود دارد که به صورت مرتب دانشجو با این داده ها تحلیل های مورد نظر را انجام می دهد. در نتیجه فارغ التحصیلان تجربه های واقعی از صنایع مختلف را کسب خواهند کرد.

بله. دانشجویان یک پروژه پایانی را با نظارت مستقیم دکتر زره ساز انجام می دهند و نتایج را به ایشان تحویل می دهند. پروژه ها با دیتاهای واقعی می توانند به دانشجویان تخصیص داده شوند یا دانشجویان خودشان متناسب با علاقمندی خود یک پروژه را تعریف کنند.

بله. هر جلسه تمرین های کلاس به دانشجویان داده می شوند و شما باید تا تاریخ تعیین شده، جواب ها را برای دکتر زره ساز ارسال نمایید تا ایشان بررسی نمایند و ایرادات را رفع نمایید. 

شما می‌توانید در کلاس های آنلاین علم داده ثبت نام کنید و به صورت آنلاین دوره را طی کنید.

هیچ تفاوتی با دوره حضوری ندارد. شما در حین برگزاری جلسات به تصویر، صدا، اسلایدها و دسکتاپ مدرس دسترسی دارید. با مدرس در حین و بعد از جلسات نیز ارتباط دارید و ایشان به تمامی تمرین‌های کلاسی شما نظارت دارد.

می توانید با شماره تماس 02186741 داخلی 120، 125 و 127 تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سوالتان را دریافت کنید.

بله. فیلم هر جلسه ضبط می‌شود و به صورت فایل قابل دانلود در اختیار شما قرار می‌گیرد. بنابراین هر زمانی که مایل بودید می‌توانید دوباره فیلم جلسات را مشاهده نمایید.

سرفصل‌ها:

 

  • آشنایی مقدماتی با برنامه نویسی در R و Pythonیا(Introductory programming in R and Python) – مدت: 6 ساعت
  • مدل های خطی کاربردی با استفاده از نرم افزار R یا (Applied linear models with R) – مدت: 20 ساعت
  • مدل های چند متغیره کاربردی با استفاده از نرم افزار Python یا (Applied multivariate models with Python) – مدت: 31 ساعت
  • مباحث رگرسیون پیشرفته (Advanced regression) – مدت: 13 ساعت 
  • مقدمه ای بر تحلیل داده های طولی (Longitudinal data analysis) – مدت: 5 ساعت 
  • وب کاوی در پایتون (Web mining with Python) – مدت: 6 ساعت 
  • سیستم های مدیریت پایگاه داده (Database management system) و آموزش نرم افزار SQL Server – مدت: 24 ساعت
  • پروژه عملی (3 تا 4 هفته معادل 13 ساعت)

 

همچنین جهت ارتباط ارتباط تلگرامی با مشاورین می توانید به آی دی تلگرامی @tiheedu8 پیغام ارسال کنید

شما میتوانید هم اکنون پیش ثبت نام کنید و از مشاوره ما بهره‌مند شوید