موسسه توسعه در راستای تسهیل دسترسی کلیه علاقه مندان در سراسر کشور به خدمات آموزشی بخش دوره های آنلاین خود را راه اندازی نموده است. در طی سال های اخیر و با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین استفاده فراگیر از اینترنت، امکان برگزاری کلاس های آنلاین فراهم و این مزیت برای علاقه مندانی که امکان استفاده از کلاس های حضوری را ندارند ایجاد گردیده تا همچون سایرین از آموزش های تخصصی بهره مند گردند. در کلاس آنلاین همانند کلاس های حضوری، ارتباط کاملاً دو طرفه بین استاد و دانشجو وجود دارد به گونه ای که دانشجو می تواند سوال بپرسد و استاد پاسخ دهد و به این شکل قابلیت های یک کلاس حقیقی بر آورده می شود. به طور کلی ابزارهای مورد نیاز برای تشکیل کلاس های مجازی: کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ یا تبلت و یا موبایل مجهز به اینترنت می باشد.

از جمله مزایای کلاس های آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • عدم وجود محدودیت جغرافیایی برای شرکت کنندگان در این کلاس ها
 • عدم نیاز به رفت و آمد و صرف هزینه و زمان مربوط به آن
 • افزایش مشارکت در مباحث کلاس و افزایش اعتماد به نفس دانشپذیران بمنظور پرسیدن سوالات به دلیل مجازی بودن محیط آموزشی
 • کیفیت بالای برگزاری کلاس ها از نظر نمایش اسلاید و محتوای آموزشی در کلاس
 • هزینه کمتر نسبت به کلاس حضوری

سؤالات متداول

به تمام سؤالات خود پاسخ دهید. درصورت پیدا نکردن جواب سؤال خود، میتوانید از فرم زیر آن را مطرح کنید.

یک روز قبل از شروع دوره موسسه برای دانش پذیران مشخصات ورود به کلاس را ارسال مینماید. دانشجویان ثبت نامی در کلاس، از طریق آدرس ارسالی به ایمیل خود وارد محیط کلاس خواهند شد. برای ورود نیاز به نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد است که این مورد از طرف موسسه و از طریق ایمیل و اس ام اس به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. بهتر است از نسخه های آخر مرورگر Chrome یا Firefox استفاده نمایید. در محیط کلاس مجازی، مدرس با در اختیار داشتن تخته سفید و همچنین استفاده از پاورپوینت و تست شروع به تدریس مباحث خواهد نمود. هیچ چیز کلاس ضبط شده نیست و تمام کلاس به صورت آنلاین برگزار می شود، لذا شما می توانید صدای مدرس را به صورت آنلاین دریافت نموده و سوالات خود را به صورت مکتوب از طریق باکس کوچک پرسش مطرح نمایید. محیط کلاس کاملا interactive بوده و این امکان را بوجود خواهد آورد تا همچون کلاسهای حضوری به مرور و تدریس مباحث پرداخته شود.

جهت حضور در کلاسهای آنلاین، اینترنت با سرعت حداقل kb/s 256 الزامی است. شما می توانید از باکس موجود در فضای کلاس سوالات خود را مطرح نمایید و نیازی به استفاده از میکروفون یا وب کم نخواهد بود.

در نظر داشته باشید برگزاری کلاس به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان عزیز خواهد داد که ضمن حضور در فضای کلاس با هزینه­ ای مناسب­تر قادر باشند با توجه به دسترسی به منابع و اینترنت سوالات اساسی و ظریف­تری را مطرح نموده و سطح کلاس و دانش شما به صورت همزمان در حال رشد و بهبود باشد.
نکته حائز اهمیت این است که کلاس های آنلاین غیر حضوری نباید با کلاس های حضوری مقایسه گردد زیرا هر کدام مزایای خود را در عین تفاوت دارا میباشند. اما درخصوص مروری بر کارکرد های هرکدام میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

 • کلاس های آنلاین غیرحضوری در کلاس آموزشی خود میتوانند با کلاس های مجازی یا آزمون های پایان دوره آموزشی مقایسه گردند. در خصوص این مقایسه دوره های آنلاین غیرحضوری از نظر کیفیت یادگیری تفاوتی با دوره های حضوری ندارند، از نظر هزینه ای نیز بخاطر حذف شدن هزینه هایی مانند: پذیرایی، ناهار، حضور مدرس، کلاس و … نسبت به دوره های حضوری کم هزینه تر میباشند.
 • درخصوص دوره های مجازی این نکته را میتوان گفت که آموزش در این نوع دوره ها از طریق ارسال ایمیل جزوه دوره می باشد. این دوره برای اشخاصی که با خود دوره آشنایی دارند و یا کار آنها مرتبط با دوره است میتواند مناسب باشد زیرا معمولا اینگونه افراد نیاز به حضور در کلاس حضوری یا غیرحضوری نداشته و با در اختیار داشتن جزوه قادر به مطالعه و شرکت در آزمون آن خواهند بود.
 • همچنین اشخاصی که با خود دوره آشنایی دارند و یا کار آنها مرتبط با دوره است میتواند صرفاً از محصول آزمون پایان دوره موسسه توسعه استفاده نمایند زیرا معمولا اینگونه افراد نیاز به حضور در کلاس حضوری یا غیرحضوری یا حتی کلاس مجازی(مطالعه جزوه) نداشته و با شرکت در آزمون و موفقیت در آن میتوانند مدرک معتبر دریافت نمایند.

درصورتی که مدرس دوره برای شرکت در کلاس جزوه و یا فایل خاصی در نظر گرفته باشد، قبل از شروع کلاس جزوه کلاسی به صورت ایمیل از طرف موسسه در اختیار دانش پذیران قرار خواهد گرفت.

مدرسین دوره های آنلاین، تماماً از اعضای هیئت علمی و گروه اساتید مؤسسه میباشند.

تا یک هفته پس از اتمام دوره گواهینامه شرکت کنندگان بصورت فایل PDF اسکن و برای هریک از دانش پذیران ایمیل خواهد شد. در صورت تمایل با انجام هماهنگی قبلی دانش پذیران میتوانند اصل گواهینامه خود را از موسسه تحویل بگیرند.

 • حتماً یکروز قبل از کلاس تا لحظه شروع کلاس بصورت مداوم ایمیل خود را چک فرمایید تا از پیام های احتمالی ارسالی از موسسه بموقع اطلاع یابید.
 • ترجیحاً از مرورگر گوگل کروم برای شرکت در کلاس آنلاین استفاده گردد زیرا سازگارترین مرورگر اینترنتی برای اتصال به کلاس های آنلاین گوگل کروم(Google Chrome) میباشد.
 • در هنگام شرکت در جلسه از فیلتر شکن استفاده نکنید.
 • بمنظور افزایش بهره وری و کیفیت استفاده از کلاس سوالات خود را جمع بندی و دربازه های زمانی مشخصی در کلاس مطرح فرمایید.

جواب خود را پیدا نکردید؟