صفحه اصلی
علم داده
کنترل پروژه
مهندسی ومدیریت کیفیت
نرم افزارهای مهندسی
تربیت پژوهشگر
مدیریت مالی
مدیریت وکسب و کار
همایش وکنفرانس
خدمات آنلاین
   کارگاه تحلیل حرفه ای کسب و کار (PBA)

حالا زمان آن است که متخصص چیزی شوید که بسیاری سازمانها به آن نیاز دارند. تبدیل شدن به یک متخصص تحلیل کسب و کار (PBA)، می تواند شما را در مسیر رشد تازه ای قرار دهد و این درحالیست که تقاضا برای این حرفه در حال رشد و افزایش هست.

مطابق تحقیق وزارت کار ایالات متحده آمریکا، پیش بینی میشود نیاز به شغل تحلیلگر کسب و کار تا سال 2022 حدود 19% افزایش داشته باشه. 

در طی سالهای اخیر، عنوان و موضوع تحلیل کسب و کار رشد مهمی را در پروژه و طرح داشته است. بازار نشان دهنده این اهمیت می باشد. درخواست برای  مدیریت نیازمندیها، ارائه راهکارهای خلاق جهت حل مشکلات کسب و کار، حل مشکلات فنی کسب و کار بسیار زیاد شده است و تحلیل کسب و کار در واقع تبدیل به یکی از مهمترین شایستگی های مدیر پروژه شده است. 

تحلیل کسب و کار عبارت است از انجام فعالیت های موردنیاز در شناسایی نیازمندی های یک سازمان و ارائه راه حل مناسب جهت دستیابی سازمان به اهدف تعیین شده. به عبارت ساده تر تحلیل کسب و کار را می‌توان علم تشریح فرآیندها در دنیای کسب و کار دانست که می تواند شامل راه حل های مکانیزه و یا غیر مکانیزه باشد. نیازمندی هایی که بر اثر انجام فرآیندهای یک کسب و کار محقق می‌گردند، در این تجزیه و تحلیل مشخص می‌گردند.

 امروزه تحلیل کسب و کار نقش به سزایی در برنامه‌ریزی استراتژیک، شناخت ریسک‌ها و  تبین روش‌ها و راهکارهای نوین در سازمان ها ایفا می‌کند.

در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان گام به گام با حوزه‌ های دانشی تحلیل کسب و کار آشنا شده و ابزارها و تکنیک ‌های هر فرآیند و حوزه دانشی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این دوره کاملاً به صورت کاربردی و کارگاهی برگزار می گردد و در طول برنامه آموزشی از محتوا و مثال هایی استفاده می شود که مخاطبین بتوانند به راحتی آن را در موضوعات دنیای واقعی کسب و کار پیاده سازی نمایند. در طول کارگاه با هدف افزایش اثر بخشی، از نمونه پروژه های واقعی به همراه تمرین های عملی در قالب کارگروهی و کارگاهی استفاده خواهد شد.

 

سرفصل های کارگاه PBA: 

- آشنایی با شناسایی مشکلات، فرصتها و ارزیابی وصعیت جاری سازمان 

- آشنایی با فعالیتهای پیشنهادی با هدف نیازهای کسب و کار

- آشنایی با روش تهیه مورد کسب و کار (Business Case)

- آشنایی با اهمیت آنالیز کسب و کار

- آشنایی با اجرا یا پالایش آنالیز ذی نفعان

- آشنایی با روش ایجاد برنامه آنالیز کسب و کار 

- آشنایی با مفاهیم کلی استخراج و آنالیز کسب و کار

- آشنایی با مفاهیم برنامه ریزی ، آماده سازی برای استخراج و آنالیز کسب و کار 

- آشنایی با مفاهیم اجرای فعالیتهای استخراج و آنالیز کسب و کار و مستند سازی خروجی ها

آشنایی با روش های مانیتور، پیگیری و ارزیابی نیازمندی ها

 

چرا انجمن مدیریت پروژه آمریکا این مدرک را طراحی کرد؟

 جمع آوری الزامات نادرست و ناصحیح به طور مستمر جزو 3 دلیل اول شکست پروژه ها بوده است و براساس تحقیق انجمن مدیریت پروژه آمریکا ،  تنها نیمی از شرکت ها منابع کافی را برای انجام درست جمع آوری و مدیریت الزامات تخصیص می دهند. 

 

مدت زمان دوره 8 ساعت
هزینه دوره در سال 98 312.000 تومان (تا 30% تخفیفات ویژه- کلیک نمایید)
تاریخ برگزاری دوره جهت اطلاع از تاریخ دقیق کلیک نمایید.

 

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در دوره فوق از طریق زیر اقدام نمایند:

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن 86741-021 (موسسه پژوهش) تماس حاصل فرمائید.

دوره های موسسه توسعه با همکاری موسسه پژوهش برگزار می گردد، جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص دوره ها و امور آموزشی می توانید با شماره : 86741-021 (موسسه پژوهش)تماس حاصل نمایید
آدرس ستاد پشتیبانی: تهران، سهروردی شمالی، خیابان شهید قندی غربی، بین خیابان پنجم و هفتم، پلاک 40 ، تلفن: 88933622-021
آدرس موسسه پژوهش (ستاد آموزش) : ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش ; آدرس ایمیل: Tihe.ac.ir@gmail.com
.تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد توسعه می باشد ©